چاپ پلاستیک

هر برندی نیاز به تبلیغات دارد. به همین خاطر باید به دنیال تصاویر و اطلاعاتی باشد تا بتواند به طور کامل و مناسب محصولات خود را معرفی کند.

یکی از راه های تبلیغات به صرفه، چاپ پلاستیک است. شما می توانید به راحتی عکس و تصویر محصولات خود را به صورت کاملا حرفه ای بر روی پلاستیک چاپ کنید.

در ادامه بیش تر در مورد اهمیت چاپ روی نایلون و پلاستیک خواهیم پرداخت. تا انتهای مطلب بهاران چاپ را همراهی کنید.

اهمیت چاپ بر روی نایلون

به طور کلی هر محصولی نیاز به چاپ تصاویر و اطلاعاتی روی بسته بندی خود می باشد. فرآیند چاپ روی بسته بندی محصول به دو جهت صورت می پیذیرد.

  1. جهت درج مشخصات و اطلاعات کالا مثل برند تولید کنندهف تاریخ تولید و انقضا، ترکیبات و مواد تشکیل دهنده، آدرس و شماره تلفن کارخانه، نحوه استفاده و …
  2. ایجاد ظاهری زیبا و شیک برای جلب نظر مصرف کننده و همین طور افزایش راندمان فروش

البته لازم به ذکر است که امکان چاپ بر روی بسته بندی کالا و روی نایلون یا پلاستیک تیلیغاتی فروشگاه عرضه کننده کالای مورد نظر(چاپ پلاستیک) ، امکان پذیر است.

chape pelastic-1چاپ پلاستیک- بهاران چاپ
chape pelastic-چاپ پلاستیک- بهاران چاپ

به طور کلی پر واضح است که عملیات چاپ، نقش به سزایی در افزایش جذابیت و جلب نظر مصرف کننده دارد. هم چنین می توان با این روش، راندمان فروش را افزایش داد و سود دهی را برای تولید کننده بیش تر کرد.

چاپ روی انواع پلاستیک
چاپ روی انواع پلاستیک
چاپ روی انواع پلاستیک

انواع چاپ پلاستیک

چاپ می تواند بر روی کیسه های پلی اتیلن و سلفون های شفا، صدفی و متالیز صورت پذیرد. چاپ روی نایلون با روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه به چهار نمونه از پر کاربرد ترین آن ها خواهیم پرداخت.

  1. فلکسو:

چاپ فلکسو در واقع همان چاپ بر جسته است. این نوع چاپ به وسیله کلیشه و یا شابلون انعطاف پذیر و الاستیکی انجام می شود.

از این چاپ می توان بر روی انواع سطوح مانند فویل، کاغذ و مقوا استفاده کرد. اما به طور عمده برای چاپ سطوح نایلونی استفاده می شود.

از مزایای چاپ فلکسو می توان به سرعت چاپ بالا و خشک شدن سریع جوهر در تیراژ های بالا اشاره کرد.

نحوه اجرای روش فلکسو:

در این روش چاپف ابتدا فیل های پلاستکی روی صفحات غلتکی رول شده و با سرعت بالا جوهر پاشی می شوند. لازم به ذکر است‌ که به دلیل مقرون به صرفه بودن این روش چاپ، برای بسته بندی محصولات غذایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

  1. چاپ هلیو

چاپ هلیو یا همان هلیوگراور از دسته چاپ های پود است که بر خلاف چاپ فلکسو با کلیشه سیلندری پوشیده شده از مس یا چدن صورت می پذیرد. اما به طور کلی مکانیزم آن کاملا شبیه به چاپ فلکسو است.

در چاپ هلیو، ابتدا فیلم پلاستیکی باز شده، سپس چاپ و جوهر پاشی انجام می شود. پس از آن خشک کردن و جمع کردن رول صورت می پذیرد.

از مزایای چاپ هلیو می توانیم به کیفیت و دقت بسیار بالای آن نام ببریم. اما باید بدانید که نسبت به چاپ فلکسو هزینه بالا تری دارد.

معمولا از چاپ هلو برای چاپ بر روی سطوح نایلونی و انواع سلفون ترس با تیراژ بالا استفاده می شود.

  1. چاپ افست

چاپ افست به دلیل عدم ایجاد برجستگی به چاپ هم سطح نیز معروف است. چاپ افست برای سفارش هایی با تیراژ پایین بسیار مناسب است.

شما می توانید نمونه چاپ افست را بر روی نایلون های فروشگاهی مشاهده کنید.

  1. چاپ سیلک

چاپ سیلک یک روش چاپ دستی برای سفارشات با تعداد خیلی کم می باشد. در این روش، طرح مورد نظر بر روی صفحه ای توری با سوراخ های بسیار ریز حک می شود. سپس قسمت هایی از صفکه که بدون تصویر است با ماده ای موم مانند پوشانده شده و در آخر شما شابلون یا کلیشه چاپ را خواهید داشت.

حال پس از آماده شابلون یا کلیشه، جوهر چاپ بر روی کلیشه پاشیده شده و تحت فشار غلتک یا کاردک بر روی نایلون چاپ می شود.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت ها و همین طور انتخاب بهترین روش برای چاپ، با مشاوران بهاران چاپ در تماس باشید.